تبلیغات
پایگاه فرهنگی عفاف و حجاب - انقلاب اسلامی و احیای حجاب

 
 
انقلاب اسلامی و احیای حجاب
نظرات () |

مردم غیور ایران سی و سه سال پیش با رهبری امام خمینی (ره) دست به انقلاب شكوهمندی زدند كه حاصل آن احیای ارزش‌های بی‌شماری بود كه در رژیم گذشته یا به طور كلی فراموش شده بود یا می‌رفت تا به دست فراموشی سپرده شود.

حجاب، این ارزنده‌ترین زینت زن كه چون حفاظی نفوذناپذیر همواره گوهر وجودی و ارزشی زن را در مقابل خطرات و آسیب‌های جدی و احتمالی بسیاری حفظ می‌كند پس ازآنكه به دستور رضاخان، چادرها به زور از سر زن‌ها و مادران ما در كوچه و خیابان برداشته شد و كلاه‌گیس‌ها و كلاه فرنگی‌های رنگارنگ غربی مد شد كه جز شكستن حرمت زن و اهانت به جایگاه و منزلت او حاصل دیگری نداشت، از جمله ارزش‌هایی بود كه با پیروزی انقلاب بار دیگر احیا شد و بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت.

تنها ابزاری كه می‌تواند هم به تحكیم بنیان خانواده و جامعه كمك كند و هم شان و مقام و منزلت زن را حفظ و جایگاه او را به عنوان مادر و همسر مستحكم‌تر كند حجاب است كه با فرمان خداوند به عنوان یك اصل مهم در جامعه اسلامی مورد توجه و سفارش بزرگان دینی و مذهبی قرار گرفت و همان‌طور كه قبلا هم اشاره كردیم این اصل مهم با پیروزی انقلاب دوباره جان تازه‌ای گرفت و احیا شد.
http://www.basijnews.ir/sites/default/files/zan_0.jpg?1326277360
http://www.chatrbaz.ir/Posters/HEJAB-L.jpg
http://ibnanews.com/images/docs/files/000007/nf00007300-2.jpg
http://bfnews.ir/images/docs/000034/n00034708-r-b-004.jpg

در جنگ نرم، حجاب هم مانند ارزش‌های دیگر مورد تهاجم فرهنگی و هدف دشمن قرار گرفت. بی‌دقتی به مسئله حجاب و عدم رعایت آن گاهی می‌تواند اثرات و عواقب جبران‌ناپذیری را در جامعه به وجود بیاورد.
مرتبط با : منافع حجاب انواع حجاب پوشش زن ایرانی مسئله حجاب
برچسب ها : حجاب-چادر-حجاب برتر-حجاب اسلامی-انقلاب اسلامی-احیای حجاب-جنگ نرم-
نویسنده : عمران چراغی
تاریخ : شنبه 25 شهریور 1391